Play Doh

Play doh markası aslında ana malzemesi su, tuz ve un karışımı olan bir ürünü üreterek hayatımıza dahil olan ve ilk üreticisii olduğu bu ürünle birlikte dev bir sektörün Oyun Hamuru sektörünün oluşmasına öncülük eden lider markadır. Ürettiği pekçok ürünün ilk çıkış noktası olan Play Doh oyun hamuru geçmişten günümüze kadar dünyanın heryerinde çocukların en sevdiği oyuncak modelidir. Çocukların zihinsel, becerisel ve psikomotor yeteneklerini geliştiren bu harika ürün rengarenk modelleri ile de çocukların vazgeçilmezi olmuştur. Hasbro lisansı ile üretilen ürünlerin tamamında sağlığınızı tehdit edecek ya da çocuklara zarar verecek hiçbir malzeme yer almaz.

Play Doh Oyun Hamuru

Play doh oyun hamuru toksik içermez, deriyi tahriş etmez ve alerjik değildir. Ancak hamur içeriğinde un bulunduğundan buğdaya, glütene alerjisi olan çocuklarda alerjik reaksiyon meydana gelebilir. Evde beslediğiniz hayvanların oyun hamurlarını yememesine dikkat edin, çünkü oyun hamurlarının içeriğinde yüksek miktarda tuz bulunur ve bu nedenle hayvanlarınız için zararlı olabilir. Her yıl 100 milyon kutudan fazla üretilen PLAY-DOH oyun hamuru, tekrar kullanılabilen oyun hamurları arasında 1. sırada yer almaktadır.

Hamurunuz Yumuşaklığını Kaybederse Ne Yapılmalı?

Eğer hamurunuz açık bırakılıp ya da herhangi bir başka sebeple yumuşaklığını kaybederse, içine her seferinde bir damla su ekleyip yoğurarak tekrar yumuşamasını sağlayabilirsiniz.  

Ayrıca oyun hamurunu nemli bir kağıt havluya ya da mendile sarıp kutusuna geri koyabilir; kutunun kapağını sıkıca kapatıp bir süre bekletebilirsiniz.

İlginç Bi Bilgi !

Bu zamana kadar üretilen tüm PLAY-DOH oyun hamurları bir şekilde birleştirilebilseydi ve bir top yapılsaydı ağırlığı yaklaşık 318 bin ton olurdu.

Play Doh Boya

Son zamanlarda oyun hamuru dışında okul ihtiyaçlarına yönelik boya ve kalem çeşitlerini de üreten Play doh bu alanada da getirdiği çok renklilik ve harika ürünler sayesinde bu alanda da özellikle öğrencilerin ve öğretmenlerin tercihi olmuştur. Play doh kuru boya ve diğer boyama ürünleri yüksek kaliteli malzemelerden üretilerek çocuklarınızın sezon boyu rahatlıkla kullanabileceği harika ürünlerdir.